Frankrig
Italien
Sverige
Østrig
Tyskland
Weekendski
Casper Carstensen 09/08 2012 11:46
Hej Vi er 6 - 8 drenge der skal til St Anton i uge 9, og vil høre om der var nogle der kender et godt sted at bo, tæt på pist og "afterski" helst privat. Og hvor skal vi gå på afterski henne?
Hilsen Casper
Kim Just Andersen 17/08 2012 15:08
Sv: St Anton uge 9 bolig
Hej Casper
Prøv at tjek det her link: http://www.youtube.com/watch?v=6ATX3F6QMrQ
Der er som Schoeber skrev, fuld knald på Mooserwirt!
Som det også fremgår af ovenstående indlæg, så er 'Oberdorf' en smule peberet, men der kører gratis-busser rundt i hele området, så en lejlighed lidt derfra kan klart anbefales, hvis I hellere vil bruge pengene på weissbier og Jägerbombs end på en opredning lige op af DJ Gerhards højtalere.
Men se da at kom af sted - St. Anton er legendarisk!
Med venlig hilsen
Kim Just Andersen
http://www.nortlander.dk
Martin Schøber 13/08 2012 23:50
Sv: St Anton uge 9 bolig
Hvis i gerne vil bo tæt på de legendariske afterski steder, så skal i kigge efter bolig i den bydel der hedder "Oberdorf", så kommer i så tæt som muligt på afterski, men det kan godt gå hen og blive en dyr fornøjelse. Ellers kan i også godt komme til at bo tæt på lidt mindre festligt afterski i Nasserein, hvis ikke får en lejlighed i den fjerneste del af Nassereing.
Til afterski er Taps og Krazy Kanguruh virkeligt fede steder. De spiller begge hits på hits og der bliver danset på bordene. Vil du have den mere originale afterski fest, så er det Mooserwirt. Der bliver spillet høj høj schlagermusik, masser af folk og en vild fest.
God fornøjelse
Martin