Sommerski uge 19?

Bergen 16/03 2011 18:02

Heeey peeps!

Vi står 4-5 boys/girls. Som SKAL afsted på ski/snowboard i uge 19! MEN, vi har utrolig svært ved at finde et sted at bo nær hintertux gletsjeren.

Vi har ikke råd till at give 4000 pr mand for et hotel, og det er lettere sagt end gjort at finde et hostel online, og ikke mindst et med en engelsk hjemmeside. Ich sprechen kein deutch!

Er der nogen der har god erfaring + info omkring nogle gode hostels? eller billige hoteller?

Vi er åbne overfor andre forslag , bare det er muligt at køre til inden for en 10-12 timer. og selvfølgelig en gletsjer;)


Mvh

Jonas, Miki, Nikolaj, og Sofia:)

Kommentarer:
Der er i alt 3 svar i denne forumtråd.

Dorte 21/03 2011 19:25

Sv: Sommerski uge 19?

hejsa
vi boede i Mayerhofen i denne vinter, og der går der bus til Hinter tux
lejligheden hedder penken blick og de taler og skriver engelsk..
ejeren hedder Hannes Eder vi gav 95euo. pr døgn for 5 pers. og det var i høj sæsonen ,prøv at gå ing på deres hjemmeside.
hilsen Dorte

Kaj Schmidt 17/03 2011 23:32

Sv: Sommerski uge 19?

http://www.toprural.co.uk/Haus-Sageler_11146/photos_74725_fa.html

Fint hus - flinker udlejer fra savværket lige overfor. Der er 3 dobbelte soveværelser og 1 en-mands soveværelse. Kun 1 bad/toilet, der dog er delt på to separate rum. Huset ligger lige ved floden og ved landevejen til Hintertux basislift, som du når på 20 minutter med bussen.
10 min. til fods til købmand og pizzaria i Vorderlanersbach.
Gætter på du skal betale kontante euro, men jeg er ikke sikker, da jeg ikke bookede via toprural.co.uk.

V. h. Kaj

Jonas 18/03 2011 19:30

Sv: Sommerski uge 19?

mange mange tak for hjælpen:)
Jeg har emailet ham, og håber vi kan reservere hytten i perioden.

Igen mange tak:)


Bergen

Find tilbud på skirejser

Gå til toppen