Frankrig
Italien
Sverige
Østrig
Tyskland
Weekendski
Daniel Andreasen 30/08 2007 10:44
Kender nogen en god dansk eller engelsk skilære i st.anton?
Man kan booke en lære på deres hjemmeside og skrive hvem man ønsker skal undervise én. Jeg regner med at det bliver privat undervisning, men hvis nogen har tænkt på det samme, så kunne vi gå sammen om det. Har nogen prøvet en god lærer dernede???
Vi skal derned i uge 9 og 10.
-we love powder alarms-
-Daniel 25-
Thomas Jensen 30/08 2007 22:43
Sv: Skilære- Offpist- St.Anton.
Hej,
Der vil altid være en række danske undervisere i St. Anton. Den ultimative off-piste guide på stedet er ovenikøbet dansk. Jens Borgnæs hedder han... eneste problem er dog at han ofte er booket mange år frem.
Om Jens plejer man at sige at han kan finde powder-sne til jer... også selvom det regner.
Sammen m. hans Østrigske kone driver de en morgenmads-pension som du finder på http://www.bachseite.com/. (hvor du også finder kontaktinfo til jens).
Forvent ikke den store showmand som fortæller jokes og fører sig frem. Han er der for at guide jer rundt i off-pisten - og _det_ er han suveræn til.
vh
thomas, http://alpeferie.dk/
Daniel Andreasen 30/08 2007 23:17
Sv: Skilære- Offpist- St.Anton.
Tak for et godt svar!
Også interessant med de fine links! :-)