Anne 20/02 2008 13:21

Hejsa... Jeg skal på skiweekend til Säfsen og så vil jeg lige høre om der er nogen der kender dette område... Har nemlig aldrig selv været der... Er det mest for begyndere eller kan man også finde bare en lille smule udfordring selvom man har stået på ski i mange år..?

Kommentarer:
Der er i alt 2 svar i denne forumtråd.

Brian 25/02 2008 23:26

Sv: Säfsen

Mig konen var der deroppe sidste år , også på en weekendtur det var meget hyggeligt,pisterne stater og slutter stort set samme sted, så det er et rigtigt godt sted at tag børn med . I år har vi så lige været der oppe med vores børn 6,9 år og de var næsten nybegynder, de blev sendt på skiskole og ente med at ta den sorte (en rigtig god skiskole). Med hensyn til pisterne ja så vil jeg gi Gitte ret ,turen ned er hurtigt overstået, men sådan er det nok deroppe, tror nok at næste års skiferie går sydpå.

Rigtig god tur

Gitte 21/02 2008 11:09

Sv: Säfsen

Hej Anne

Jeg var der for nok 10 år siden, hvor min søn var totalt ny på ski - han havde en herlig weekend derop. Men for øvede er der ikke mange udfordringer

Link til Säfsen: http://safsen.se/info.asp/id/2010

God tur

Find tilbud på skirejser

Gå til toppen