Frankrig
Italien
Sverige
Østrig
Tyskland
Weekendski
Laura 27/09 2007 16:24
Hej folkens :)
Vi er en flok på 5 der planlægger at tage til trysil hen over nytår, og jeg har derfor gransket alle fora her på siden for nyttige tips til turen - meget brugbare allesammen - tusind tak!
Der ligger et tidligere oplæg her på siden omkring en ødelagt bro ved Udevalla i sverige, som (af hvad jeg forstod på det hele) ligger på den mest direkte vej derop, hvor man skal påregne ekstra tid til kørsel, og jeg ville bare høre om der er nogen der ved om broen er blevet repareret?
Herlige hilsner Laura
Jacob 28/09 2007 13:23
Sv: er broen ved Udevalla stadig ødelagt?
De sagde der ville gå 2-3 måneder med at få det lavet, så jeg tror ikke der skulle være flere problemer nu.
Men prøv at slå op på http://www.vv.se/
Der kan du se alt om den svenske trafik. Og så vidt jeg kan se er der ingen problemer ved Udevalla.
Gitte Jensen 28/09 2007 15:52
Sv: er broen ved Udevalla stadig ødelagt?
Hej Laura
Trysil er et super skisted. Husk hvis i bor i Fageråsen og der er tåget at tage over til Turistcentret og stå i stedet. Der er oftest meget bedre sigtbarhed.
Den bedste vej at køre derop er over Oslo. Det tager meget længere tid den anden vej fordi vejene er mindre selvom det nok er lidt kortere den vej.
Rigtig god fornøjelse og glæd jer :o))
Hilsen Gitte
Laura 29/09 2007 10:50
Sv: er broen ved Udevalla stadig ødelagt?
Tusind tak for hjælpen :)
Det ser ud til at der er ved at være styr på det deroppe, og ellers ser omvejen ikke så voldsom ud :) Vores humør på denne tur kan i hvert fald ikke spoleres af lidt ekstra køretid hvis uheldet skulle være ude! :)
Hav det herligt :)
Laura
Thomas 29/09 2007 11:52
Sv: er broen ved Udevalla stadig ødelagt?
hej var i hemsedal til 1 maj festival og der var broen lavet igen så der er ingen problemer.
ps. var i trysil for 2 år siden det er rigtig godt så i kan glæde jer.