Frankrig
Italien
Sverige
Østrig
Schweiz
Tyskland
Weekendski
Hotel Adamello, Passo Tonale
Hotel Adamello er et halvpension-hotel med fokus på familie og velvære. Med en rolig beliggenhed i udkanten af Passo Tonale, er der rig mulighed for afslapning, samtidig med at være tæt på indkøb og skiløb. Her er der skønne værelser, samt ekstra fokus på familieværelser, der har en sjov, elegant og børnevenlig indretning. Hotellet har desuden et stort legeareal, hvor børn og barnlige sjæle kan udforlde deres kreative side og lade fantasien få frit løb.Halvpension med familien i fokusHotel Adamello er et familiedrevet hotel, der skaber skønne rammer for familier på skiferie. Servicen er i top og der sættes en ære i, at børn også føler sig velkomne både hvad angår indretning og immødekommenhed. Halvpension er inkluderet, hvilket betyder, at du får både morgenmad og aftensmad serveret på hotellet. Om morgenen får du serveret en stor morgenbuffet, og om aftenen står et dækket bord klar til dig med aftenmenuen.I udkanten med samtidig tæt på altHotel Adamello ligger lidt i udkanten af Passo Tonale, men samtidig har du gåafstand til liften, pisten og bymidten. Skibussen kører lige uden for hotellet, hvis du ikke vil gå.Værelse med balkonHotel Adamello har moderne og flotte værelser, som alle har balkon! Værelserne er indrettet i varme farver, hvilket skaber stemning for en hyggelig skitur til Passo Tonale. Alle værelser har badeværelse med hårtørrer, tv, Wi-Fi, pengeskab og selvfølgelig en balkon!Bar, Dyr er ikke tilladt, Elevator, Glutenfri mad, Laktosefri mad, Legerum til børn, Lounge, Parkering, Reception, Restaurant, Ski rum, Spillelokale, Støvletørrer , Vegetarisk mad, WIFI (Gratis)Afstand til indkøb: 50 mAfstand til skibussen: 50 mAfstand til liften: 350 mAfstand til skiudlejning: 300 mAfstand til pisten: 350 mAfstand til centrum: 350 m Hotel Adamello er et halvpension-hotel med fokus på familie og velvære. Med en rolig beliggenhed i udkanten af Passo Tonale, er der rig mulighed for afslapning, samtidig med at være tæt på indkøb og skiløb. Her er der skønne værelser, samt ekstra fokus på familieværelser, der har en sjov, elegant og børnevenlig indretning. Hotellet har desuden et stort legeareal, hvor børn og barnlige sjæle kan ud... Læs mere Læs mindre
Vores søgeresultater indeholder skirejser fra rejsebureauer, der har betalt for at være til stede blandt søgeresultaterne, der matcher din søgning.
De viste skirejser i søgeresultatet, bliver sorteret og rangeret efter denne rækkefølge:
- Afrejsedato: Førstkommende
- Varighed: Laveste
- Pris pr. person: Laveste
Vi har ofte omkring 2 millioner rejser i databasen og for at give en hurtig og god brugeroplevelse, viser vi maksimalt 50 rejser pr. hotel, selvom søgningen kan indeholde flere resultater. I dette tilfælde anbefaler vi, at man snævre sin søgning ind gennem filtret, så man får en mere præcis søgning og bedre resultater.
Sideløbende med ovenstående sortering laves der samtidig en bagvedliggende aggregering på hotelniveau med de ovenstående parametre på sorteringen. Her kan det i nogle tilfælde ske, at den faktiske visning udadtil vurderes anderledes, men den reelle sortering finder sted i bagvedliggende systemer og tager kun udgangspunkt i de tre nævnte parametre.
Du har mulighed for at bruge filtre for at indsnævre resultaterne og finde den rigtige skirejse, der passer til dig, men der er ikke mulighed for at sortere eller rangere rækkefølgen i søgeresultater på anden vis end vores standard.
Ingen rejsebureau betaler ekstra for at blive fremhævet over andre i selve søgeresultaterne. På vores lande- og destinationssider kan de "Udvalgte skirejser fra X" være valgt på baggrund af, at nogle rejsebureauer har tilkøbt bestemte annoncepakker.
Søgeresultatet kan, hvis brugeren har tilgået søgningen direkte via et rejsebureaus profilside, tage udgangspunkt i skirejser fra kun ét enkelt rejsebureau, hvor alle andre rejsebureauer er udeladt.
Information og billeder i søgeresultaterne kommer direkte fra rejsebureauerne, og Skisport.dk er ikke ansvarlig for indholdet i de nævnte skirejser.