Cairn Orbit, skihjelm, sort, 54-56

OBS!! Hjelmen har få brugsridser men ser overordnet pæn ud

Orbit hjelmen har et stilrent design, og ABS-skallen sørger for at beskytte dit hoved på suverænt bedste vis, og gør desuden, at denne hjelm har en ekstra lang holdbarhed i forhold til en hjelm med en In-Mold skal.

Wheel Fit systemet gør, at du let kan justere hjelmens pasform, så den passer lige præcis dit hoved ? hvilket også betyder, at dette er en god hjelm at købe på nettet. Hjelmen har desuden specielt udskårne øreklapper, som giver en bedre pasform omkring ørene, også kaldet V-Fit Design.

Foret er et anti-allergisk og aftageligt for, som let kan tages ud og vaskes.

Alt i alt får du en klassisk skihjelm med fokus på sikkerhed og komfort.

Specifikationer og features:
Skal: ABS
Hjelmen er let at tilpasse til dit hoved med "Wheel Fit System" bagpå
Ikke-justerbar ventilation
V-shape øreklapper (er ikke aftagelige)
Aftageligt anti-allergisk for, der kan vaskes.
Vægt: 490 gram

Certificering: CE EN 1077B Standarden

Fragt og ekspeditionsgebyr på 49 DKK (indenfor Danmark), gælder pr. auktion. Så hvis du vinder flere auktioner skal du betale gebyret for hver auktion. Vi forbeholder os dog retten til at sende flere auktioner samlet, såfremt de er vundet af samme person. I tilfælde af returnering af varen får du dette gebyr retur, men du skal dog selv betale selve returfragten.

Pakken sendes med Postnord som privatpakke uden omdeling. D.v.s. du skal afhente pakken i nærmeste postbutik.

OBS: Auktionen forlænges automatisk med 5 minutter ved hvert bud, der afgives indenfor de sidste 5 minutter af auktionens varighed.
Afsluttet:
10/10 2021 kl. 22:17
Vejl. pris:
DKK 399,-
Startbud:
DKK 1,-
Vindende bud:
DKK 175,-
Antal bud:
8

Vinderen har fået besked på e-mail med information om betaling og levering.
Såfremt man ikke har modtaget e-mailen, bedes spamfiltre og -mappe tjekkes før man evt. kontakter Skisport.dk

Bud

Mona Bryntesson
09/10 2021 07:45:59
175,-
kim kofod
08/10 2021 20:13:19
150,-
Mona Bryntesson
09/10 2021 07:45:31
150,-
kim kofod
08/10 2021 20:13:19
125,-
Mona Bryntesson
08/10 2021 22:36:06
100,-
kim kofod
08/10 2021 20:13:19
75,-
Lene Christensen
08/10 2021 21:21:15
50,-
kim kofod
08/10 2021 20:13:19
25,-