Rejseforum - Skiudstyr - Debat: Skibinding/montering/Sports-Condrad Hjælp?!

<< Forrige: BigfootNæste: Oakley og Armada stickers! >>

 

Skibinding/montering/Sports-Condrad Hjælp?! - skrevet den 24/1 2012 - 21:13

Nicholas Andersen
Hallo derude..

Skal bruge et hurtigt svar omkring placering af bindinger. Det drejer sig om et par all mountin TT ski som jeg ska ha monteret fra virksomhedens side af(Sports-Condrad).. Der er 4 valgmuligheder:

Boot center(FR), Marker shizo (+3), 5(FS)og den sidste Telemark standard..

Hvis jeg selv skulle gætte er den første "dead center".. Og jeg tænker at det ikke er det rette valg når skiene skal kunne begå sig godt på hele bjerget.. Hva skal jeg vælge??

Håber nogen har lidt erfaring med hjemmesiden og kender svaret på forhånd tak:D


 
<< Forrige: BigfootNæste: Oakley og Armada stickers! >>

Til forsiden af "Skiudstyr"

Populære sider på Skisport.dk netop nu!

SkiShoppen - restsalg
Find skirejser og restpladser
Grupperejser
Køb & Salg
Lande


Tilmeld nyhedsbrev og vind lækkert skisæt

Få gratis nyhedsbrev med tips og tricks, artikler og tilbud - tilmeld dig nu og deltag i konkurrencen om et lækkert skisæt fra SkiShoppen!

Tilmeld nyhedsbrev og vind


Populært i Skishoppen
Til toppen Til toppen Tilføj siden til dine favoritter Bogmærk! Tip en ven om denne side Tip en ven Tilmeld dig vores nyhedsbrev om skirejser og skiferie med spændende nyheder, artikler, tilbud, nyttige tips Nyhedsbrev Bookmark and Share